Bicie rekordu w … myciu zębów!

Nasze przedszkole bierze udział w IV Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” skupiającego się na profilaktyce stomatologicznej u dzieci w wieku przedszkolnym. W związku z tym we wtorek 30 września nasze przedszkolaki uczestniczyły w ustanowieniu rekordu Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie szczotkujących zęby w tym samym czasie, w różnych miejscach Polski! Dzieci punktualnie o godzinie dwunastej wzięły do rąk szczoteczki i zaczęły szczotkować zęby. Zadaniem maluchów było mycie zębów przez dokładnie dwie minuty. Dzieci do akcji przystąpiły z entuzjazmem. Ustanowienie rekordu było nie lada wyzwaniem, ale na szczęście udało się! Każdy uczestnik akcji otrzymał specjalny certyfikat potwierdzający udział w tym niezwykłym wydarzeniu, co z pewnością będzie wyjątkową pamiątką. Nad prawidłowym przebiegiem bicia rekordu czuwała pani dyrektor Wiesława Garbaczewska-Szumska – specjalnie powołany komisarz. Udział w przedsięwzięciu stanowił dla maluchów wspaniałą atrakcję, dzięki której utrwaliły w sobie nawyk codziennej higieny jamy ustnej.