Dzień Dinozaura u „Motylków”

Dzień Dinozaura u „Motylków”

Dzień Dinozaura u „Motylków”

Dlaczego dinozaury wyginęły?, Czym się żywiły?, Jak wyglądały? – na te i jeszcze wiele innych pytań starały się odpowiedzieć przedszkolaki z grupy „Motylki”, które 26 lutego obchodziły Dzień Dinozaura. To nietypowe święto było wspaniałą okazją do przypomnienia sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę… Dzieci przyniosły do przedszkola dinozaury – zabawki i prezentowały swoje „dino – skarby”.
Wspólnie obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną, braliśmy udział w „dino tańcach” oraz rozwiązywaliśmy „dinozaurowe karty pracy”. Przedszkolaki wykazały duże zainteresowanie podczas prezentowania im wiadomości o dinozaurach, oglądania albumów i wykonywania prac plastycznych. Największych przeżyć i emocji dostarczyło dzieciom sprawdzenie się w roli archeologa i odszukiwanie szkieletów gadów ukrytych w piasku. Dużą frajdą okazało się również odciskanie figurek dinozaurów w „skamielinach”. To była wspaniała przygoda z dinozaurami!
Opracowały: Marlena Wojdak, Katarzyna Grabarska

Zobacz zdjęcia