Konkurs Piosenki Przedszkolnej „Mam talent”

25 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Przedszkolnej „Mam talent”. Wydarzenie to miało na celu  propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, promocję młodych wykonawców oraz ich talentów, rozwijanie wrażliwości dzieci na muzykę oraz wymianę poglądów i doświadczeń  sceniczno – muzycznych wśród najmłodszych. Do zmagań konkursowych zgłosiło się 23 wykonawców w wieku od 3 do 6 lat. Wszystkie dzieci elegancko ubrane, z uśmiechami na twarzach zaprezentowały swoje piosenki. Wśród uczestników dominowały występy indywidualne, ale nie zabrakło również zespołów dwu i trzyosobowych.
Grupę dzieci trzyletnich reprezentowały: Marta Gałecka, Laura Dutkowska, Zuzia Klonowska i Lenka Kosyl. Z grupy czterolatków wystąpili: Kornelka Kosmala, Julia Pietrzak, Wiktoria Woźniak, Rafał Cabaj, Maja Janiszewska, Zuzia Szczepanik, Małgosia Kopeć, Fabian Buga. Reprezentantami grupy pięciolatków byli: Jaś Kosieradzki, Weronika Świnarska, Staś Olszewski, Alicja Olędzka, Kasia Pióro oraz Maja Ornoch. W konkursie wzięły też udział dzieci z grupy sześciolatków: Weronika Roman, Maja Kalisz, Kuba Kosyl, Alan Sulej oraz Nikola Kopeć.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie:
– Wiesława Garbaczewska – Szumska – wicedyrektor
– Izabela Mydlak – pedagog szkolny
– Ilona Jagła – nauczyciel
Komisja miała twardy orzech do zgryzienia, ale wszystkie dzieci zasłużyły na gorące oklaski i nagrody. Każde dziecko otrzymało za udział w konkursie pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową w postaci ilustrowanej książki i puzzli. Jury biorąc pod uwagę umiejętności wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny przyznało wyróżnienia następującym uczestnikom: Marta Gałecka, Laura Dutkowska, Kornelka Kosmala, Rafał Cabaj, Małgosia Kopeć, Fabian Buga, Kasia Pióro, Weronika Roman, Alan Sulej, Nikola Kopeć. Mali wykonawcy otrzymali dodatkowo słodki upominek. Serdecznie gratulujemy naszym małym artystom!!!