Przedszkolaki w Szkole Muzycznej

Przedszkolaki w Szkole Muzycznej

Dnia 9 czerwca przedszkolaki z grupy Motylki wybrały się na wycieczkę do Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem placówki, która kształci młodych artystów oraz rozbudzenie w nich zainteresowania muzyką. Dzieci poznały budynek szkoły, odwiedziły sale lekcyjne, w których młodzież uczy się gry na różnych instrumentach, zwiedziły sale koncertowe i salę do zajęć rytmicznych. Przedszkolaki dowiedziały się na jakich instrumentach grają uczniowie, a także miały okazję poznać niektóre z tych instrumentów np. fortepian, organy, akordeon. Dowiedziały się z czego wykonane są instrumenty i w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.
Dziękujemy nauczycielom i uczniom za miło spędzony czas.
Opracowała: Marlena Wojdak
Zobacz zdjęcia