Sprzątanie świata

Przedszkolaki posprzątały świat
Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata w tym roku odbywa się pod hasłem „Wyprawa – Poprawa”. Do wspólnego porządkowania włączyło się tez nasze przedszkole.
Zanim dzieci – zaopatrzone w worki, rękawiczki i kamizelki odblaskowe – wyruszyły do sprzątania terenu wokół szkoły, obejrzały bajkę edukacyjną „Czysto, ładnie i bez śmieci” – rady pana Śmietanka. Wspólnie zastanawiały się nad możliwością powtórnego wykorzystania odpadów oraz ilości wyrzuconych śmieci, poznały znaczenie słowa recykling oraz uczyły segregacji. Potem dzieci wysprzątały wszystkie śmieci wokół swojego przedszkola.
Celem tego typu przedsięwzięć jest uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw grożących życiu ludzi spowodowanych zanieczyszczeniem i dewastacją najbliższego środowiska przyrodniczego. Nasze przedszkole, wspólnie z Zespołem Oświatowym, realizuje projekt „Wiedzy pięć deko na temat EKO”, finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Zachęcamy rodziców i dzieci do aktywnego włączania się w działania realizowane w ramach projektu.
Opracowała: Magdalena Kieszek