Urodziny Książkowego Misia

„Książkowe misie, przyjazne dzieciom,
Dziś mają święto – o tym wszyscy wiedzą.
Na kartkach książek je poznajemy,
I za ich przyjaźń im dziękujemy”
G. Świerszczyńska

Obchodziliśmy Urodziny Książkowego Misia 16.10.2014 r.
Dzieci z naszego przedszkola urządziły Książkowym Misiom urodzinowe przyjęcie. Okazją były Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia, obchodzone z okazji rocznicy pierwszego wydania książki pt. „Kubuś Puchatek” Alana A. Milne.
Urodziny w przedszkolu odbyły się 16 października i rozpoczęły od prezentacji książeczek, które tego dnia przyniosły dzieci. Ich bohaterami były rzecz jasna misie. Potem wspólnie zorganizowano „misiowe kąciki”. Aby wprowadzić przedszkolaki w tematykę spotkania, panie w grupach „Krasnoludki”, „Pszczółki” i „Słoneczka” przeczytały im nie tylko przygody Kubusia Puchatka, ale także innych misiów znanych z kart ulubionych książeczek.
Po wspólnym czytaniu przyszedł czas na zabawę. Przedszkolaki wesoło pląsały przy takich misiowych przebojach, jak „Ja jestem niedźwiadek”, „Jadą, jada misie”, czy „Stary niedźwiedź mocno śpi”.
Żadne urodziny nie udałyby się bez urodzinowego przyjęcia więc przyszedł czas na „małe co nieco” i dzieci zajadały się misiowymi smakołykami i słodkościami. Potem wszystkie przedszkolaki przygotowały upominki i za pomocą farb, kredek i puchatych kawałków materiałów wykonały piękne portrety Kubusia Puchatka i innych misiowych ulubieńców. Na koniec złożyły swoim misiom serdeczne życzenia i głośno odśpiewały „Sto lat” przy urodzinowym torcie. Przyjęcie udało się wyśmienicie, bo dzieci i misie są prawdziwymi przyjaciółmi.
Opracowała: Magdalena Kieszek