WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU

Dzisiaj mamy walentynki
miejcie więc wesołe minki.
Uśmiech niech nie znika z twarzy,
i niech każdy sobie marzy,
byśmy się kochali wkoło.
Wtedy będzie nam wesoło!!!

Dnia 13 lutego dzieci z Publicznego Przedszkola w Nowych Iganiach świętowały Walentynki. Przedszkolaki tonęły w czerwieni: były balony i lizaki w kształcie serduszek oraz tańce dla zakochanych.
Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak: szczęście, miłość, przyjaźń.
Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta odbył się Bal Walentynkowy, podczas którego w powietrzu fruwały balonowe serduszka, a dzieci przy muzyce dawały upust swojej fantazji.
Tańce zakończono słodkim lizakiem w kształcie serduszka. To był naprawdę „dzień zakochanych”, a dzieci wychodząc z przedszkola zabierały wykonane własnoręcznie walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie. Wszystkim ten dzień bardzo się podobał – szkoda, że jest on tylko raz w roku.
Życzymy wszystkim dużo miłości!
Opracowała: Aneta Kuźma