Warsztaty muzyczno – plastyczne

W dniu 21 października przedszkolaki z grupy „Motylki” wraz z rodzicami brały udział w warsztatach muzyczno – plastycznych. Celem spotkania była integracja dzieci i rodziców podczas wspólnych zabaw, rozwijanie wrażliwości muzycznej i plastycznej poprzez obcowanie ze sztuką, zachęcania do wspólnego muzykowania, kształtowanie aktywności twórczej dziecka. Spotkanie rozpoczęło się od zabaw muzyczno – rytmicznych, w których brali udział wszyscy uczestnicy warsztatów. Zarówno dzieci jak i ich rodzice mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności muzyczne, m.in. poprzez grę na instrumentach perkusyjnych oraz udział w zabawach muzycznych o charakterze integracyjnym. Wszyscy uczestnicy spotkania byli również bardzo zaangażowani w wykonanie prac plastycznych. Podczas warsztatów dzieci i rodzice wykonali różnymi technikami jesienne prace plastyczne – muchomorki oraz jesienne drzewa. Wszystkie prace zachwycały pomysłowością i starannością wykonania. Wspólne zabawy sprawiły wszystkim dużo radości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.