Warsztaty muzyczno – rytmiczne

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 16 czerwca czterolatki z grupy „Krasnoludki” wraz z rodzicami brały udział w warsztatach muzyczno – rytmicznych, które odbyły się w naszym przedszkolu. Celem spotkania była prezentacja umiejętności muzycznych dzieci, rozwijanie muzykalności, zachęcanie do wspólnego muzykowania a także chęć przybliżenia dzieciom muzyki klasycznej.
Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania przez dzieci umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych. Przedszkolaki bawiły się przy utworze L. van Beethovena, pt. „Marsz turecki”. Po udanym występie wszystkie dzieci oddały instrumenty swoim rodzicom, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności gry na instrumentach.
Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w muzyczno – ruchowych zabawach, śpiewały piosenkę o „muzycznych rękawiczkach”, a także zatańczyły do utworu Polka Trish Trash J. Straussa. Po prezentacjach artystycznych dzieci, do wspólnych zabaw zostali zaproszeni rodzice. Wszyscy uczestnicy warsztatów przy dźwiękach muzyki odwiedzali m.in. różne „krainy emocji”, a także brali udział w zabawach o charakterze integracyjnym.
Miło spędziliśmy czas przy różnych rodzajach muzyki. Wspólne zabawy sprawiły wszystkim dużo radości. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał słodką niespodziankę.