Warsztaty pszczelarskie

Fascynujący świat pszczół – warsztaty edukacyjne

Dlaczego pszczoły żądlą?, O czym uczą się w pszczelim przedszkolu?, Ile kwiatów muszą odwiedzić, by zebrać kropelkę miodu? … Na te i inne pytania dzieci z naszego przedszkola poznały odpowiedzi na niezwykłych warsztatch edukacyjnych z cyklu „Fascynujący świat pszczół”, które miały miejsce dnia 14 czerwca. Przedszkolaki zobaczyły z bliska tajemnice z magicznego świata pszczół. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół oraz ich wpływem na otaczający nas świat. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, zobaczyły tradycyjne oraz nowoczesne ule oraz wysłuchały ciekawych opowieści o życiu pszczół, ich zwyczajach i niesamowitej drodze od kwiatka do miodu. Dzieci miały również okazję obejrzeć przez lupy żywe owady w szklanym ulu. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Każdy przedszkolak mógł własnoręcznie wykonać świeczkę z wosku pszczelego. Wszystkie dzieci degustowały miód oraz pyłek kwiatowy. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał upominek w postaci słoiczka miodu, pałeczkę do nabierania miodu oraz certyfikat przyjaciela pszczół. Zajęcia wywołały u dzieci żywe emocje oraz szerokie uśmiechy na ich twarzach.