Wycieczka do zakładu krawieckiego

Jak powstaje ubranie? Oto jest pytanie…, na które znają już odpowiedź dzieci z grupy Krasnoludki. Drugiego grudnia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego zakładu krawieckiego VERA. Był to ich pierwszy wspólny wyjazd. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą krawcowej, ukazanie przydatności wykonywania tego zawodu oraz budzenie szacunku dla ludzi wykonujących ten zawód. Dzieci mogły obejrzeć wyposażenie zakładu krawieckiego oraz zobaczyć sposób działania urządzeń i przyborów, jakimi posługuje się krawcowa. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia oraz dowiedziały się jak przebiegają kolejne etapy powstawania odzieży. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom zakładu za przybliżenie tajników swojej pracy oraz za serdeczne przyjęcie. Wizyta w zakładzie zakończyła się miłą niespodzianką – dzieci zostały obdarowane słodkościami oraz specjalnie dla nich uszytymi chusteczkami. Bardzo dziękujemy! Wycieczka dostarczyła przedszkolakom wielu wrażeń i nowych wiadomości. Serdecznie dziękujemy właścicielom zakładu oraz Państwu Orzyłowskim – rodzicom Alka, za umożliwienie wizyty w zakładzie oraz poświęcony dzieciom czas.