Ach, cóż to był za bal…
Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla nich bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu także odbył się taki bal , podczas którego przedszkolacy, rodzice oraz panie nauczycielki przebrane w kolorowe stroje mieli możliwość wspólnej i niezapomnianej zabawy. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im kowboje, krasnoludki, królewny, motylki, biedronki, wróżki, myszki, policjanci, piraci, batmani, spidermani i żółwie ninja oraz bohaterowie wielu innych bajek i kreskówek opanowały na kilka godzin Przedszkole w Nowych Iganiach. Przedszkolaki bawiły się na balu, który odbył się dnia 15 lutego. Bal Karnawałowy 2014, w pięknie udekorowanej sali, rozpoczęto tańcem „Polonez”. Dzieci wraz z towarzyszącymi im rodzicami brały udział w różnego rodzaju zabawach i tańcach zaproponowanych przez osobę prowadzącą zabawę Pana Elfa. Tańczono między innymi tańce różnych narodów, pociąg, twista, rock and rolla, sambę, Makarenę, Kaczuszki, Stonogę, Wake wake i świetnie się przy tym bawiono. Na twarzach małych i dużych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.
Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci otrzymały podarunki od św. Mikołaja. Można było także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie grupowe i indywidualne z Mikołajem.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę.
Opracowała: Aneta Kuźma