Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 22 stycznia obchodziliśmy w naszym Przedszkolu wspaniałą uroczystość, w jednej z sali licznie zebrały się babcie i dziadkowie, by uczcić swoje święto. Powitały ich i złożyły serdeczne życzenia Pani Dyrektor Maria Harke oraz Pani Wicedyrektor Wiesława Garbaczewska-Szumska.
Następnie przedszkolaki w poszczególnych grupach pod kierunkiem wychowawców zaprezentowały piękny program artystyczny. Dzieci zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiele pięknych wierszy o miłości do babć i dziadków, o wdzięczności za to, że dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Babcie i dziadkowie z zachwytem oglądali występy przygotowane przez wnuczęta. Z radością i wzruszeniem wsłuchiwali się w słowa piosenek, wierszyków oraz życzeń skierowanych do nich. Na zakończenie odśpiewano głośne – 100 lat dla Babć i Dziadków.

Tuż po zakończeniu uroczystości wnuczęta wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek. Miłym akcentem uroczystości były zabawy muzyczno-taneczne z Babcią i Dziadkiem.
Zorganizowanie takiej uroczystości ma wiele walorów. Poza głównym celem jakim jest okazywanie miłości bliskim i rozwijanie więzi rodzinnej, uroczystość ta uaktywniła nawet najbardziej nieśmiałych uczestników. Uśmiech na twarzach dzieci i zaproszonych gości, słowa uznania i podziękowania za wspaniałą uroczystość jest największą nagrodą dla nauczycielek przedszkola.

Opracowała: Aneta Dąbrowska

zobacz galerię