Dzień Ziemi

W dniu 23 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia w związku z udziałem w Programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” – Dzień Ziemi.
Celem zajęć była popularyzacja haseł i działań na rzecz ochrony przyrody, uświadomienie dzieciom, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka. Podczas wspólnych zabaw zintegrowała się cała społeczność przedszkolna. Dzieci wykazały się wiedzą dotyczącą ekologii, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i wspólnie bawiły się. Przedszkolaki poznały zasady segregowania śmieci, dowiedziały się w jakim celu należy to robić. Aby uwrażliwić dzieci na porządek wokół najbliższego otoczenia, wszyscy dostali rękawiczki ochronne i ruszyliśmy na wspólne sprzątanie.
Na koniec wszyscy uczestnicy mogli poczęstować się cukierkami, a papierki trafiły do odpowiedniego kosza, wszyscy zdali ten test bezbłędnie.
Opracowała: Aneta Dąbrowska