Gazetka „Przedszkolaczek”

Drodzy Rodzice!
Od października w naszym przedszkolu wydawana jest gazetka edukacyjno – informacyjna „Przedszkolaczek”.
Zamieszczane są w niej artykuły o rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym, rady dla rodziców dotyczące wychowania, opowiadania, bajki, kolorowanki dla przedszkolaka. Na łamach gazetki czytelnicy informowani są o bieżących wydarzeniach przedszkolnych, czy zaplanowanych działaniach na kolejne tygodnie.
Gazetka składa się z następujących rubryk:
– Wieści przedszkolne,
– Kącika dla Rodzica,
– Zadanie dla Przedszkolaka,
– Kącik czytelniczy „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato…”,
– Kalendarium,
– Przedszkolni solenizanci.
Każdy numer gazetki zawiera stałe elementy, ale treści też zmieniają się z zależności, min. od zbliżających się wydarzeń, pór roku, bieżących kierunków polityki oświatowej państwa, czy przewodnich treści gazetki.
Elementem, który powtarzać się będzie cykliczne co dwa miesiące jest konkurs dla młodszego czytelnika. Za udział uczestnicy nagradzani są drobnymi słodkościami.
Mamy nadzieję, że taka forma współpracy przybliży Państwu zasady funkcjonowania naszej placówki oraz zintegruje przedszkole z domem rodzinnym.
Redakcja gazetki: Magdalena Kieszek, Aneta Kuźma