Grupa 4-latków „Misie”

Zajęcia w grupie 4-latków „Misie” prowadzą p. Katarzyna Obrębska i p. Angelika Ozga
Jesienne dary (październik 2020 r.)

Światowy Dzień Uśmiechu (wrzesień 2020 r.)

Tworzymy sygnalizatory świetlne (wrzesień 2020 r.)
Po ulicach auta pędzą w różne strony. Uważajcie dzieci na światło czerwone. Razem z mamą muszę stanąć, kiedy światło jest czerwone. A na drugą przejdę stronę gdy światło zielone…
Dzieci z grupy Misie znają zasady ruchu drogowego. Doskonale wiedzą, że podczas przechodzenia przez jezdnię trzeba zachować szczególną ostrożność. Na ostatnich zajęciach przedszkolaki zapoznały się z wyglądem sygnalizatora świetlnego oraz omówiliśmy podobieństwa i różnice w wyglądzie sygnalizatora dla pieszych i samochodów. W kolejnej części dzieci samodzielnie stworzyły sygnalizatory z uwzględnieniem rozmieszczenia poszczególnych kolorów świateł na sygnalizatorze.