Grupa 6-latków „Misie”

Zajęcia w grupie 6-latków a „Misie” prowadzi p. Justyna Adamowicz

Zakończenie programu „Przyjaciele Zippiego” czerwiec 2023 r. prowadziła zajęcia p. Joanna Myrcha

 

Światowy dzień wody, marzec 2023 r.

Zajęcia „Przedszkolaki grają w szachy”,marzec 2023 r.

Dzień Kobiet, 8 marca 2023 r.

Zajęcia z programu „Przyjaciele Zippiego”w ramach innowacji pedagogicznej „W krainie emocji” zajęcia prowadzi p. Joanna Myrcha   

 

 

Mikołajki grudzień 2022 r.

Ubieramy choinkę grudzień 2022 r.

Zajęcia rozwijające umiejętności społeczne z cyklu „Spotkania z Leonem” w ramach innowacji pedagogicznej „W krainie emocji” zajęcia prowadzi p. Joanna Myrcha   wrzesień – listopad 2022 r.

Dzień dyni  listopad 2022 r.

Poczytaj mi mamo – wizyta mamy Łucji w przedszkolu październik 2022 r.

Warsztaty bębniarskie 19 października 2022 r.

 

Wielka twórczość małych rączek wrzesień 2022 r.

W ramach innowacji realizowanej w grupie, dzieci dowiedziały się na czym polega stworzenie grafiki, że jest to dużo przygotowań artysty zanim powstanie odbitka. Misie poznały warsztat pracy artysty grafika. Z zaciekawieniem oglądały matryce gotowe do druku: miedzioryt, linoryt, gipsoryt. Na koniec wszyscy wykonali własny kalkograf, który również jest formą sztuki graficznej.

Dzień chłopca 30 września 2022 r.

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopców z grupy Misie. Dziewczynki złożyły życzenia swoim kolegom i wręczyły im upominki.

Zajęcia badawcze wrzesień 2022 r.

We wrześniu mówiliśmy o żywiołach oraz przyrodzie. Dzieci wykonywały różne ciekawe doświadczenia i prowadziły zabawy badawcze w ramach innowacji „Doświadczamy i badamy”. Misie obserwowały przyrodę, badały z czego składa się drzewo. Przyjrzały się z bliska takich częściom jak liście i kora. Wspólnie sprawdzaliśmy wiek drzew na podstawie pierścieni znajdujących się w drewnianych plastrach. Sprawdzaliśmy również jaką siłą jest powietrze. Byliśmy na spacerze w lesie, gdzie szukaliśmy ciekawych gatunków roślin, a dzieci podejmowały próby nazywania ich.

Dzień kropki 15 września 2022 r.

Jak co roku we wrześniu obchodziliśmy Dzień Kropki. Rozmawialiśmy o idei tego święta, a dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne inspirowane nurtem impresjonistycznym.

Kalendarz urodzinowy wrzesień 2022 r.

Cała grupa stworzyła we wrześniu kalendarz urodzinowy. Każdy przypomniał sobie o jakiej porze roku obchodzi urodziny. Przy okazji uczyliśmy się nazw miesięcy oraz kolejności ich występowania. Oczywiście wspólnie wykonany kalendarz zawisł w naszej Sali i będzie nam służył cały rok.