Grupa 6-latków „Misie”

Zajęcia w grupie 6-latków a „Misie” prowadzi p. Justyna Adamowicz

 

Dzień dyni  listopad 2022 r.

Poczytaj mi mamo – wizyta mamy Łucji w przedszkolu październik 2022 r.

Warsztaty bębniarskie 19 października 2022 r.

 

Wielka twórczość małych rączek wrzesień 2022 r.

W ramach innowacji realizowanej w grupie, dzieci dowiedziały się na czym polega stworzenie grafiki, że jest to dużo przygotowań artysty zanim powstanie odbitka. Misie poznały warsztat pracy artysty grafika. Z zaciekawieniem oglądały matryce gotowe do druku: miedzioryt, linoryt, gipsoryt. Na koniec wszyscy wykonali własny kalkograf, który również jest formą sztuki graficznej.

Dzień chłopca 30 września 2022 r.

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopców z grupy Misie. Dziewczynki złożyły życzenia swoim kolegom i wręczyły im upominki.

Zajęcia badawcze wrzesień 2022 r.

We wrześniu mówiliśmy o żywiołach oraz przyrodzie. Dzieci wykonywały różne ciekawe doświadczenia i prowadziły zabawy badawcze w ramach innowacji „Doświadczamy i badamy”. Misie obserwowały przyrodę, badały z czego składa się drzewo. Przyjrzały się z bliska takich częściom jak liście i kora. Wspólnie sprawdzaliśmy wiek drzew na podstawie pierścieni znajdujących się w drewnianych plastrach. Sprawdzaliśmy również jaką siłą jest powietrze. Byliśmy na spacerze w lesie, gdzie szukaliśmy ciekawych gatunków roślin, a dzieci podejmowały próby nazywania ich.

Dzień kropki 15 września 2022 r.

Jak co roku we wrześniu obchodziliśmy Dzień Kropki. Rozmawialiśmy o idei tego święta, a dzieci wykonały wspaniałe prace plastyczne inspirowane nurtem impresjonistycznym.

Kalendarz urodzinowy wrzesień 2022 r.

Cała grupa stworzyła we wrześniu kalendarz urodzinowy. Każdy przypomniał sobie o jakiej porze roku obchodzi urodziny. Przy okazji uczyliśmy się nazw miesięcy oraz kolejności ich występowania. Oczywiście wspólnie wykonany kalendarz zawisł w naszej Sali i będzie nam służył cały rok.