III Gminna Spartakiada Przedszkolaków i Klas I – III

III Gminna Spartakiada Przedszkolaków i Klas I – III

III Gminna Spartakiada Przedszkolaków i klas I – III

 

W dniu 13.06.2022 r. w Zespole Oświatowym w Nowych Iganiach odbyła się III Gminna Spartakiada Przedszkolaków i klas I – III. Impreza ta została objęta honorowym patronatem przez wójta gminy Siedlce  pana Henryka Brodowskiego. W rywalizacji sportowej wzięły udział wszystkie gminne placówki  (Białki, Golice, Nowe Iganie, Pruszyn, Stok Lacki, Strzała, Żelków Kolonia). Zawody były podzielone na dwie kategorie wiekowe: przedszkole oraz klasy I – III. Spartakiadę rozpoczęliśmy uroczystym przemarszem wszystkich drużyn z transparentami. Uroczyste otwarcie przez panią dyrektor Marię Harke i pana wójta. Następnie odbyła się rozgrzewka  a potem dzieci uczestniczyły  w ciekawych i urozmaiconych konkurencjach sportowych. Rywalizacja była bardzo zacięta, dzieci z zaangażowaniem i zapałem wykonywały wszystkie ćwiczenia drużynowe. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców.

Kategoria przedszkola:

I  miejsce – Nowe Iganie

II miejsce –  Golice

III miejsce – Pruszyn

Kategoria klasy I – III:

I  miejsce – Białki

II miejsce – Żelków Kolonia

III miejsce – Stok Lacki

Wszystkie dzieci uczestniczące w zmaganiach sportowych zostały nagrodzone medalami. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i medale oraz zajęły miejsce na przygotowanym podium.  Dla wszystkich zawodników była przygotowana woda oraz słodka przekąska w postaci pączków.  Spartakiada była imprezą integrującą wszystkie gminne placówki. Była doskonała okazją spotkania, do wspólnej zabawy i ćwiczeń oraz rywalizacji sportowej. Była to bardzo udana uroczystość.  Organizatorami całej uroczystości były nauczycielki Zespołu Oświatowego w nowych Iganiach: Katarzyna Grabarska, Magdalena Sobieszek,  Aneta Dąbrowska, Aneta Kuźma.

 

— admin