Pasowanie na przedszkolaka

Pierwszą ważną uroczystość nasze najmłodsze przedszkolaki mają już za sobą. 20 listopada dzieci z grupy Krasnoludki, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola, zostały uroczyście przyjęte do grona przedszkolaków. Rodzice maluchów z dumą obserwowali swoje pociechy podczas ich występu artystycznego. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności wszystkie dzieci zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez panią dyrektor Marię Harke. Maluszki obiecały, że będą dzielnymi i grzecznymi przedszkolakami. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały rożki ze słodyczami oraz piękne dyplomy, które wręczyła im pani wicedyrektor Wiesława Garbaczewska – Szumska.  Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni do wspólnych zabaw przy muzyce i słodkiego poczęstunku. Jedną z niespodzianek był tort, który został specjalnie upieczony dla naszych dzielnych przedszkolaków. Był to dzień pełen  miłych wrażeń i emocji, który na długo zostanie w pamięci naszych maluszków.  Wystrój sali, stroje dzieci i uroczysta atmosfera podkreśliły doniosłość tego wydarzenia.