Policjanci w przedszkolu

30 października dzieci z naszego przedszkola zaprosiły na spotkanie policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Funkcjonariusze – asp. szt. Janusz Cabaj oraz mł. asp. Edyta Barycka przekazali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego cenne porady dotyczące zasad bezpieczeństwa, których celem jest kształtowanie aktywnej postawy dzieci wobec zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Przedszkolaki wiedzą już jak poruszać się w pobliżu dróg, doskonale rozpoznają kolory pojawiające się na sygnalizatorach świetlnych, znają pojazdy uprzywilejowane oraz chętnie będą przypominać rodzicom o obowiązku podróżowania w foteliku. Maluchy bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, z wielkim zaangażowaniem słuchały wystąpienia funkcjonariuszy oraz chętnie odpowiadały na stawiane im pytania. Zapoznały się również z umundurowaniem i wyposażeniem policjantów. Podczas spotkania dzieci miały też możliwość obejrzenia z bliska radiowozu oraz posłuchania sygnałów policyjnej syreny. Otrzymały także elementy odblaskowe.
Wspólnie spędzone chwile z pewnością na długo pozostaną przedszkolakom w pamięci i zapewne wpłyną na ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach.