Powitanie wiosny

Przedszkolaki witają wiosnę

Pierwszy Dzień Wiosny – to hasło wywołuje na naszych twarzach szeroki uśmiech. Wiosna…czyli ciepły powiew wiatru, kolorowe kwiaty i coraz więcej słońca i zieleni wokół. 21 marca nasze dzieci uczciły ten ważny dzień. Wesoły i barwny korowód przedszkolaków z kolorowymi gaikami i słomianą kukłą na czele przeszedł przez naszą miejscowość. Dzieci głośnym okrzykiem: „Precz zimo zła, wiosno przybywaj!” próbowały wystraszyć zimę. Śpiewając wiosenne piosenki przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych oraz własnoręcznie wykonanych grzechotek, ogłosiły światu nadejście ulubionej i długo oczekiwanej pory roku. Aby tradycji stało się zadość dzieci uroczyście pożegnały Marzannę. Zimowa panna została wygnana i miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie zima nie odważy się do nas wrócić, a każdy dzień będzie nas witał ciepłymi promykami słońca i radosnym świergotem ptaków. Zatem wszyscy cieszmy się tą piękną i radosną porą roku!

Opracowała:
Marlena Wojdak