Przedstawienie „Krasnal Łakomczuszek i Królestwo Słodyczy”

http://przedszkole-noweiganie.pl/wp-content/uploads/2014/01/Krasnal41.jpgPrzedstawienie „Krasnal Łakomczuszek i Królestwo Słodyczy”

Dnia 10.12.2013 roku nasze przedszkole odwiedziło Studio Artystyczne „Premiera”. Przedstawili teatrzyk pt. „Krasnal Łakomczuszek i Królestwo Słodyczy”. Aktorzy przenieśli nas do Królestwa Słodyczy, w którym panuje Król Słodkości. Niestety, władca tego kraju robi co może, by nie pozwolić dzieciom zdrowo się odżywiać. Jego ofiarą pada Łakomczuszek – sympatyczny krasnal, który ciągle się objada, nie bacząc na konsekwencje. By zdobyć upragnione słodkości nie cofnie się przed niczym, nawet kradzieżą. Mimo dobrych rad przyjaciół (Bobra i Królika) krasnal słyszeć nawet nie chce o jedzeniu warzyw, owoców i porannej gimnastyce. Dokładnie kogoś takiego szuka Król Słodkości. Razem ze swoimi współpracownikami : Wiruskiem Słabeuszkiem i Próchnicą Zębową, obiecuje Łakomczuszkowi mnóstwo słodyczy i podstępem zwabia go do swojej krainy. Niczego nie podejrzewając, krasnal daje namówić się na niecodzienną podróż. Źle skończyłoby się to dla Łakomczuszka, gdyby nie interwencja Zębowej Wróżki, która postarała się zapobiec nieszczęściu.
Przedstawienie poruszyło problem niezdrowej żywności, tak popularnej wśród dzieci, które zamiast warzyw i owoców coraz częściej wybierają czekoladę, chipsy i coca-colę.
Spektakl dostarczył przedszkolakom niezapomnianych wrażeń. Obserwowały z zainteresowaniem losy głównego bohatera. Mamy nadzieję, że historia Łakomczuszka wpłynie na popularność zdrowego trybu życia wśród naszych milusińskich, ich aktywność fizyczną i lepsze samopoczucie.

Opracowała: Aneta Kuźma

 zobacz galerię