Przedszkolaki w Szkole Muzycznej

Przedszkolaki w Szkole Muzycznej

Dnia 13 marca dzieci z naszego przedszkola – Słoneczka, Pszczółki i Biedronki – udały się na wycieczkę do Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem placówki, która kształci artystów. Przedszkolaki poznały budynek szkoły, odwiedziły sale lekcyjne, w których młodzież uczy się gry na różnych instrumentach, zwiedziły sale koncertowe i salę do zajęć rytmicznych. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się na jakich instrumentach grają uczniowie. Miały okazję poznać takie instrumenty jak fortepian, gitara, flet, skrzypce, saksofon, kontrabas, wiolonczela, klarnet, organy, akordeon. Dowiedziały się z czego wykonane są instrumenty i w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk. Dzieci były zafascynowane wyglądem szkoły i umiejętnościami jej uczniów. W tym dniu towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.
Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom za miło spędzony czas. Czekamy na kolejne spotkanie.

Opracowała: Marlena Wojdak

zobacz zdjęcia