Przedszkolaki z wizytą w teatrze

Przedszkolaki z wizytą w teatrze

Dnia 3 lutego dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, aby obejrzeć spektakl pt.: „O Piracie Buciorze, który zgubił skarb”. To bajka adresowana przede wszystkim do najmłodszych widzów. Spektakl w reżyserii Waldemara Koperkiewicza, ze specjalnie napisaną muzyką i piosenkami, wystawiony przez aktorów Teatru Es. Tematem przewodnim przedstawienia jest odwaga i przyjaźń. Niezbyt odważny tytułowy pirat Bucior i jego bardzo kolorowa, gadatliwa Papuga żeglując po morzu, spotykają innego pirata – wzbudzającego lęk, strasznego Kapitana Haka, który szuka skarbu. Bohaterowie przeżywają wiele ciekawych perypetii. Puenta jest zaskakująca. Na koniec swojej morskiej przygody dochodzą do wniosku, że największym i najbardziej wartościowym skarbem jest przyjaciel.
Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzaną bajkę. Z wypiekami na twarzach patrzyły na poczciwego Pirata i z niepokojem śledziły losy groźnego Kapitana Haka. Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Była to nasza pierwsza wspólna wizyta w teatrze, ale zapewne nie ostatnia!!!

Opracowała: Marlena Wojdak

zobacz zdjęcia