Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie z Mikołajem

W dniu 6 grudnia 2018 r. odwiedził nasze przedszkole Święty Mikołaj. Jego wizyta to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki z każdej grupy wykonały ciekawe prace plastyczne: płaskie i przestrzenne, na których królował Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiały, że prace były oryginalne i ciekawe. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowały piosenki, które zaprezentowały przed tak wyjątkową osobą. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać, zaraz po śniadaniu zawitał do przedszkola. Z zainteresowaniem obejrzał przygotowane przez przedszkolaków prace. Gościa powitały wszystkie grupy przedszkolne: „Motylki”, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu, „Słoneczka”, i „Stokrotki”. Przedszkolaki dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent oraz zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Dzieci dzieliły się wrażeniami z wizyty, ponownie oglądały prezenty i zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie. Przedszkolaki otrzymały również prezent w postaci wyjazdu do teatru CKiS w Siedlcach na spektakl „Skąd Mikołaj wie” w dniu 10 grudnia 2018 r.
Opracowała:Aneta Dąbrowska

Zobacz galerię zdjęć