Spotkanie z „Mrówką”

Dnia 29 listopada 4 – latki z grupy „Motylki” i „Smerfy” wzięły udział w akcji „Pomagamy ptakom przetrwać zimę” – zorganizowanej przez Market Budowlany PSB „Mrówka”. Przedszkolaki dowiedziały się, że zima to trudny czas dla ptaków i należy im pomagać. Obejrzały ciekawą prezentację multimedialną. Poznały ptaki, które zostają na zimę w naszym kraju oraz dowiedziały się czym można je karmić. Otrzymały w prezencie przepiękny karmnik, który został wykonany przez tatę i dziadka Julka z grupy „Motylki”. Dzieci wsypały do karmnika ziarna zbóż. Otrzymały również w prezencie zapas ptasich smakołyków, którymi będą przez całą zimę obdarowywać swoich skrzydlatych przyjaciół.
Celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że bez ich pomocy wiele skrzydlatych przyjaciół mogłoby nie przeżyć trudnej zimowej aury. To także doskonała okazja do kształtowania u dzieci postaw opiekuńczych w stosunku do ptaków żyjących w otoczeniu, odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt. Serdecznie dziękujemy Panu Balińskiemu – tacie Julka za ciekawą lekcję przyrody oraz bardzo miło spędzony czas.
Opracowały: Marlena Wojdak, Magdalena Kieszek