Spotkanie z poetą p. Stefanem Todorskim

Dnia 23 czerwca 2015 r. gościliśmy w naszym przedszkolu pana Stefana Todorskiego, siedleckiego poetę. Dla przedszkolaków było to niezwykłe wydarzenie. Spotkanie podsumowało nasze tegoroczne działania pod hasłem: „W świecie literatury dla dzieci”. Pan Stefan Todorski w przystępny dla dzieci sposób przedstawił swoją twórczość. Nawiązał bardzo dobry kontakt ze swymi słuchaczami. Przedszkolaki w skupieniu słuchały wszystkich opowieści oraz czytanych przez gościa wierszy. Dzieci dowiedziały się gdzie opublikowane były pierwsze wiersze poety. Zapoznały się z czasopismami takimi jak „Świerszczyk”, ” Płomyczek” i „Miś”. Z zainteresowaniem słuchały czytanych przez autora wierszy z bogato ilustrowanych książeczek p.t.: „Przyjaciele z podwórka”, „Mali sąsiedzi”, „Mieszkańcy leśnego stawu”, „Leśni przyjaciele”. Spotkanie było również okazją do wręczenia nagród za udział w konkursie plastycznym „Bajka, którą czyta mi mama i tata”. Pani Dyrektor Wiesława Garbaczewska – Szumska i pan Stefan Todorski wręczyli dyplomy i książkowe nagrody dzieciom, które wraz z rodzicami wykonały konkursowe prace. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały medale „Przyjaciela książki”.
Panu Stefanowi Todorskiemu serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu. Życzymy owocnej twórczości i prosimy o kolejne wiersze dla najmłodszych.
Opracowała: Joanna Myrcha