Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

Dnia 26 listopada nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach – st. asp. Janusz Cabaj oraz mł. asp. Edyta Barycka. Przeprowadzili oni prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię po czym obejrzały bardzo pouczającą bajkę. Następnie policjanci zaprezentowali dzieciom narzędzia swojej pracy. Funkcjonariusze uświadomili przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane upominkami w postaci odblasków oraz miały wyjątkową okazję obejrzeć radiowóz policyjny. Dzięki takim spotkaniom, najmłodsi będą darzyli Policję zaufaniem. Wizyta policjantów dostarczyła dzieciom wielu wrażeń.

Opracowała: Marlena Wojdak

 

zobacz w galerii