Strażak w przedszkolu

W dniu 20 maja do przedszkola przybyli Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Opolu. Na teren przedszkola wjechał duży bojowy wóz strażacki, który wzbudził zainteresowanie wśród przedszkolaków. Dzieci z wielką radością powitały wyjątkowych gości. Nasi milusińscy podziwiali z bliska wyposażenie, jakim dysponują strażacy, dowiedzieli się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Strażacy zademonstrowali wykorzystywany w akcjach sprzęt. Niebywałą atrakcją była możliwość ubrania strażackich hełmów oraz pokaz sprzętu gaśniczego. Pod czujnym okiem strażaków dzieci mogły samodzielnie przekonać się jak działa prądownica wodna. Następnie strażak Stanisław Kosyl zademonstrował elementy ratownictwa medycznego, w którym uczestniczyły dzieci.
Spotkanie uświadomiło najmłodszym jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Z ust niejednego dziecka padły słowa:
„Jak dorosnę zostanę strażakiem!”
Na zakończenie, dzieci podziękowały strażakom za przybycie. Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwięku syren strażackich.
Lekcja ta pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Opracowała: Aneta Kuźma