Uroczyste rozdanie nagród w Gminnym Konkursie na „Najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową”.

Uroczyste rozdanie nagród w Gminnym Konkursie na „Najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową”.

Dnia 21 grudnia 2022 r. w Publicznym Przedszkolu w Nowych Iganiach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Siedlce pana Henryka Brodowskiego. Podczas uroczystości Urząd Gminy reprezentował pan Tomasz Sawicki kierownik Działu Infrastruktury i Ochrony Środowiska. Na uroczystość przybyli również Dyrektor Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach pan Sławomir Mikiciuk, Wicedyrektor pani Wiesława Garbaczewska – Szumska, autorzy szopek i ich rodzice, wychowawcy grup przedszkolnych oraz przedszkolaki.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło 33 prac – szopek bożonarodzeniowych ze wszystkich gminnych przedszkoli. Były one oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 3 i 4 -latki oraz 5 i 6-latki. Wszystkie szopki były piękne i ciekawe, pomysłowe i niepowtarzalne. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Siedlce.
Rozdaniu nagród towarzyszył Przegląd Kolęd i Pastorałek w wykonaniu dzieci. Uroczystość przygotowały panie Katarzyna Grabarska, Angelika Ozga oraz Magdalena Sobieszek z Publicznego Przedszkola w Nowych Iganiach.

Zobacz zdjęcia