V Gminna Spartakiada Przedszkoli i Klas I-III

V Gminna Spartakiada Przedszkoli i Klas I-III

W dniu 18.06.2024 r. w Zespole Oświatowym w Nowych Iganiach odbyła się V Gminna Spartakiada Przedszkoli i Klas I – III. Impreza już tradycyjne została objęta honorowym patronatem przez Wójta Gminy Siedlce pana Henryka Brodowskiego, który ufundował pamiątkowe medale i puchary oraz słodki poczęstunek i wodę dla uczestników. Zawody były podzielone na dwie kategorie wiekowe: przedszkole oraz klasy I – III. Spartakiadę rozpoczęliśmy uroczystym przemarszem wszystkich drużyn z transparentami. Oficjalnego otwarcia spartakiady dokonał Pan Dyrektor Sławomir Mikiciuk. Następnie odbyła się rozgrzewka, przeprowadzona przez uczniów klasy sportowej Szkoły Podstawowej w Nowych Iganiach. Zawodnicy rywalizowali w siedmiu konkurencjach sportowych. Rywalizacja była bardzo zacięta, dzieci z zaangażowaniem i zapałem wykonywały wszystkie ćwiczenia drużynowe. Wspaniale się przy tym bawiły oraz przestrzegały zasad fair play. W kategorii przedszkola dwie placówki otrzymały najwyższą liczbę punktów były to Stok Lacki oraz Golice. Po emocjonującej dogrywce wyłoniono zwycięzców, a różnica czasowa między obiema drużynami to tylko 1 sekunda. Ostatecznie drużyny uplasowały się na następujących miejscach:

KATEGORIA PRZEDSZKOLA:
1 miejsce Golice i drużyna „Smerfy”;
2 miejsce Stok Lacki „Stockie Bystrzaki”;
3. Strzała „Strzałki”.
4. Iganie „Iganiaki”;
5. Pruszyn „Bojowe Smerfy”
KATEGORIA KLAS 1 – 3:
1 miejsce Zespół Oświatowy w Golicach ” Gol-Team”
2 miejsce Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach ” Iganiaki”
3 miejsce Zespół Oświatowo- Wychowawczy w Strzale „Strzałki”
4 miejsce Stok Lacki ” Bystrzaki Stockie”
Wszystkie drużyny zostały nagrodzone. Uroczystą dekorację zawodników dokonał pan Wójt Henryk Brodowski, który wręczył pamiątkowe medale uczestnikom oraz puchary dla zwycięskich drużyn.
Spartakiada jest imprezą integrującą wszystkie gminne placówki. Była doskonała okazją spotkania, do wspólnej zabawy i ćwiczeń oraz rywalizacji sportowej. Była to bardzo udana uroczystość. Organizatorami całej uroczystości były nauczycielki Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach: Katarzyna Grabarska, Magdalena Sobieszek, Marta Karolczak, Angelika Ozga, Aneta Kuźma oraz Magdalena Kudelska.