Warszaty rodzinne „Idą święta”

Tradycją przedszkola stały się warsztaty plastyczne „Idą Święta”. W tym roku odbyły się 26 marca i miały charakter bardzo świąteczny i rodzinny. Zgromadzonych licznie rodziców 3 i 4 latków powitała Pani Dyrektor Maria Harke. Zadaniem uczestników było wykonanie palmy wielkanocnej. Do dyspozycji były gotowe kwiaty z bibuły, wstążki, krepina, rafia, piórka, gałązki bukszpanu, brzozy i wierzby oraz bibuła. Rodzice wraz ze swoimi dziećmi tworzyli palmy według własnego pomysłu, a nauczycielki służyły pomocą. Powstałe palmy były piękne i kolorowe, które każdy z uczestników mógł wziąć do domu. Celem tych warsztatów było integrowanie środowiska rodziców, umacnianie więzi rodzinnych przedszkolaków oraz kultywowanie tradycji świąt wielkanocnych. Warsztatom towarzyszyła radosna atmosfera pełna zabawy i uśmiechu.
Opracowała: Magdalena Sobieszek