Warsztaty muzyczno-rytmiczne

W dniach 14 i 20 maja trzy i czterolatki razem z rodzicami brały udział w warsztatach muzyczno – rytmicznych, które odbyły się w naszym przedszkolu. Celem spotkania było rozwijanie wrażliwości muzycznej dzieci poprzez obcowanie z muzyką oraz integrowanie dzieci i rodziców podczas zabaw muzyczno – ruchowych.
Spotkanie rozpoczęło się od zabaw rytmiczno – muzycznych, podczas których dzieci z entuzjazmem śpiewały i tańczyły do znanych już im utworów. Przedszkolaki miały też okazję bawić się przy muzyce klasycznej. Zaprezentowały układ taneczny z chustami do utworu Taniec węgierski Brahmsa oraz wystukiwały rytm na plastikowych kubeczkach do utworu Pizzicato. Po prezentacjach artystycznych dzieci, nadszedł czas na wspólne zabawy z rodzicami, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności muzyczne biorąc w nich czynny udział. Miło spędziliśmy czas bawiąc się przy różnych rodzajach muzyki. Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli okazję zatańczyć z paskami bibuły do utworu Dla Elizy L. van Beethovena oraz zagrać na instrumentach perkusyjnych do Marsza Radetzkiego Straussa.
Dźwięki muzyki klasycznej dostarczyły inspiracji małym artystom oraz ich rodzicom. Uczestnicy warsztatów rysując muzykę wyrażali swoje emocje podczas słuchania utworu Humoreska Dworzaka. Interpretacja plastyczna utworu muzyki poważnej zachwyciła i zaskoczyła pomysłowością. Dzieci wraz z rodzicami tworzyły przy muzyce piękny, kolorowy świat a w ich główkach zrodziły się niesamowite pomysły. Wspólne zabawy przy muzyce sprawiły wszystkim dużo radości. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał słodką niespodziankę.