Warsztaty muzyczno – rytmiczne

Warsztaty muzyczno – rytmiczne

Zabawy z muzyką
„Muzyka to dźwięki, dźwięki są jak kolory, można nimi wymarzyć najpiękniejsze rysunki, najładniejsze obrazy. ” O tym, czym jest muzyka przekonały się przedszkolaki podczas warsztatów muzyczno-rytmicznych, które odbyły się 20 i 26 marca. Przygotowała je i poprowadziła pani Marlena Wojdak, nauczyciel rytmiki w naszym przedszkolu. Warsztaty swoją obecnością zaszczyciły: dyrektor Maria Harke oraz wicedyrektor Wiesława Garbaczewska – Szumska, koordynator projektu „Mały Artysta”, który jest realizowany w przedszkolu. Dzieci z grupy „Słoneczka”, „Biedronki” i „Pszczółki” swoją przygodę z muzyką rozpoczęły piosenką „Czyścioszki”. Potem czas wypełniły zabawy muzyczne.
Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się , że muzyka to nie tylko dźwięk instrumentów. Prowadząca zajęcia, przy pomocy muzycznego opowiadania udowodniła, że jest cały czas obecna w naszym życiu. Podczas tej zabawy wykorzystane zostały instrumenty niekonwencjonalne, które przedszkolaki wcześniej same przygotowały. Muzyka popłynęła więc ze szklanek napełnionych wodą, grzechotek z puszek, a nawet gazety. Potem wszystkie dzieci zmieniły się w wesołe nutki, które pięknie śpiewały i tańczyły.
Nie zabrakło też muzyki klasycznej. Uczestnicy warsztatów zaprezentowali układ ruchowy do etiudy Fryderyka Chopina oraz układ taneczny z chustami do Marsza Radetzkiego Johanna Straussa.
Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni też rodzice, którzy razem ze swoimi pociechami wykonali Poloneza Ogińskiego, grając na grzechotkach, dzwonkach diatonicznych oraz trójkątach.
Opracowała: Magdalena Kieszek

zobacz galerię