Warsztaty Rodzinne „Idą Święta”

Warsztaty „Idą Święta”, zainspirowane przez Dyrekcję Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach, na stałe wpisały się w kalendarz przedszkolnych uroczystości.Czwartkowym popołudniem do naszych przedszkolaków dołączyli rodzice i wspólnie z dziećmi i nauczycielami pracowali z ciastoliną. Pracom artystycznym przypatrywały się Pani Dyrektor Maria Harke i Pani Dyrektor Wiesława Garbaczewska-Szumska. Uczestnicy warsztatów zapoznali się ze sposobem ugniatania ciastoliny. Następnie przystąpiono do wykonywania ozdób choinkowych. Artyści własnoręcznie wykonywali aniołki oraz ozdabiali gotowe, wcześniej przygotowane przez nauczycieli gwiazdki, dzwoneczki i choinki. Rodzice i dzieci mieli do dyspozycji foremki, wałki do ciasta, farby, brokat, cekiny, wstążki i wiele innych elementów. Powstały piękne prace, które mogą być wspaniałym prezentem dla bliskich. Wspólna, twórcza praca dostarczyła wiele radości nie tylko najmłodszym ale także pozostałym uczestnikom zajęć. Takie warsztaty integrują społeczność przedszkolną i przyczyniają się do kultywowania tradycji świątecznych.
Opracowała: Joanna Myrcha