Wycieczka do Katolickiego Radia Podlasie

Wycieczka do Katolickiego Radia Podlasie

Audycja radiowa
Dnia 31 marca czterolatki wybrały się na wycieczkę do Katolickiego Radia Podlasie. Wizyta w studiu była doświadczeniem pozwalającym dzieciom poznać specyfikę zawodu dziennikarza. Przedszkolaki obejrzały pomieszczenie, w którym nagrywane są programy radiowe oraz obserwowały pracujących tam ludzi. Miały możliwość obejrzenia urządzeń, na których pracują i dzięki którym powstają audycje. Zobaczyły m. in. mikrofony, mikser, słuchawki, komputery. Wielką radość sprawiło dzieciom nagrywanie własnych głosów a następnie rozpoznawanie odtworzonych wypowiedzi. Przedszkolaki miały również możliwość założenia słuchawek, dzięki czemu poczuły się jak prawdziwi redaktorzy. Biedronki były bohaterami audycji radiowej pt. Małe Pogaduchy, która niebawem będzie transmitowana. Z wielkim zaangażowaniem oraz odwagą odpowiadały na zadawane im pytania. Dzieci pełne wrażeń i z uśmiechami na twarzach powróciły do przedszkola. Dziękujemy pracownikom Katolickiego Radia Podlasie za miłe przyjęcie.
Opracowała: Marlena Wojdak

zobacz zdjęcia