Wycieczka do Łucznicy 12 maja 2014

Wycieczka do Łucznicy 12 maja 2014

Dnia 12 maja cztero i pięciolatki wybrały się na wycieczkę do Łucznicy, która została zorganizowana w ramach projektu „Mały Artysta”. Przedszkolaki wyjątkowo atrakcyjnie spędziły czas biorąc udział w specjalnie zorganizowanych warsztatach ceramicznych i kulinarnych. Przy udziale każdego przedszkolaka powstawały prawdziwe arcydzieła. Dużo frajdy sprawiło dzieciom uczestnictwo w twórczych zajęciach ceramicznych, podczas których małe dziecięce dłonie, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zamieniały bezkształtne kawałki gliny w czarujące księżniczki i aniołki a także pomysłowe auta. Dzieci przekonały się, że zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny to wspaniała zabawa, która jednocześnie uczy skupienia, rozwija pomysłowość i wyobraźnię. Bardzo pożyteczna lekcja z ceramiki sprawiła, iż nasze dzieci poczuły się jak prawdziwi artyści.
Przedszkolaki miały również okazję zobaczyć dawne sposoby pieczenia pieczywa. Wszystkie dzieci na parę chwil stały się piekarzami. Z wielkim zapałem przystąpiły do tworzenia wypieków w postaci paluszków chlebowych. Odmierzały porcje, łączyły składniki, mieszały a następnie formowały kształty swoich własnych wypieków. Własnoręcznie wykonane paluchy zostały upieczone w prawdziwym piecu chlebowym i wszystkim bardzo smakowały! No i do tego ten niesamowity zapach świeżo upieczonego pieczywa…
Pobyt dzieci w Łucznicy wypełniły też liczne zabawy na świeżym powietrzu, gdzie czekały na nie drobne atrakcje. Wszystkim udzieliła się szczególna atmosfera malowniczego dworku otoczonego zabytkowym parkiem. Niezwykłe wrażenie wywarł na dzieciach pomnik przyrody w postaci pięknego, rozłożystego dębu, którego przeszłość liczy ponad 500 lat! Dużo frajdy sprawiło dzieciom szukanie ukrytych skarbów a także chodzenie po labiryncie wykonanym z wikliny. Nie zabrakło też tradycyjnych zabaw takich jak berek czy ciuciubabka. Przedszkolaki wróciły do domów z uśmiechami na buziach oraz pełne emocji i wrażeń!

Opracowała: Marlena Wojdak

Zobacz galerię

logo1