Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

Dzieci z naszego przedszkola (czterolatki i pięciolatki) 11 kwietnia pojechały na wycieczkę do Warszawy, która odbyła się w ramach projektu „Mały Artysta”. Celem wyjazdu była wizyta w Teatrze Lalka oraz Manufakturze Cukierków.
Wszystkie przedszkolaki z wielkim przejęciem czekały na wspólny wyjazd autokarem. W teatrze, który mieści się w Pałacu Kultury i Nauki obejrzały spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Sztuka, którą wystawiali aktorzy grający wraz z lalkami dostarczyła młodym widzom wielu wrażeń i emocji, czego dowodem były gorące brawa.
Kolejna atrakcja czekała na dzieci w „Manufakturze Cukierków” na Nowym Świecie. Już po przekroczeniu progu budynku naszą uwagę przykuła bajkowa sceneria tego miejsca oraz niezwykle słodki zapach unoszący się w powietrzu. Pokaz własnoręcznie wykonanych cukierków był wprost imponujący. Nikt z nas nie spodziewał się, że ze zwykłego karmelu powstaną małe, słodkie arcydzieła. Dzieci z zapartym tchem i wielkim zainteresowaniem śledziły cały proces tworzenia słodyczy, który zakończył się degustacją winogronowych cukiereczków. Na koniec tego spotkania przedszkolaki otrzymały słodką niespodziankę.
To był dzień pełen wrażeń! A jego zwieńczeniem była wizyta w Mc Donald’s. Potem udaliśmy się prosto do przedszkola, gdzie na swoje pociechy czekali stęsknieni rodzice.
Opracowała: Magdalena Kieszek

zobacz zdjęcia