„Wiwat Babciu, wiwat Dziadku! Żyjcie w zdrowiu nam sto lat!
Wiwat Babciu, wiwat Dziadku! Niech Wam śpiewa cały świat!”.

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, które każdemu kojarzą się z miłością, ciepłem, dobrocią, zrozumieniem. Niedawno w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, na którą przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków z okazji ich święta. Swoją obecnością zaszczycili nas również Wójt Gminy Siedlce pan Henryk Brodowski, pani dyrektor Zespołu Oświatowego Maria Harke oraz pani dyrektor Wiesława Garbaczewska – Szumska.
Każda grupa wspólnie ze swoimi paniami przygotowała część artystyczną, podczas której mali artyści wierszem, piosenką i tańcem wyrażali swoją ogromną miłość do babć i dziadków. Licznie przybyli goście z dumą podziwiali swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej obdarzyć szczególnymi dowodami miłości swoje babcie i dziadków. Przedszkolaki dziękowały za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za poświęcanie im wolnego czasu. Maluszki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się w oku łezka…
Po uroczystym odśpiewaniu Sto lat wszystkie wnuczęta wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni do słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i zadowolenia. Promienne i szczęśliwe twarze babć i dziadków były dowodem na to, jak ważne są takie spotkania i jak cenne są chwile spędzane z wnuczętami.
Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody dzieciom, które brały udział w konkursach zorganizowanych w naszym przedszkolu: w „Konkursie na najpiękniejszy karmnik” oraz w konkursie plastycznym „Zima oczami dziecka”. Wszystkie wykonane razem z rodzicami prace zachwycały estetyką i pomysłowością.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy samych radosnych i słonecznych dni, aby zawsze byli dumni ze swoich małych pociech, tak jak w dniu ich występu.