Grupa 3-latków „Słoneczka” 2013/14

Piosenki i wiersze

opracowanie tekstów: Aneta Kuźma, Magdalena Sobieszek

Wycieczka na przystanek autobusowy (16 czerwca 2014 r.)

Krokusy (19 marca 2014 r.)

Zajęcia otwarte (12 marca 2014 r.)

Dzień Kobiet (7 marca 2014 r.)

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie
że dzisiaj jest święto dziewczynek
Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec
piosenka z radia popłynie

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech żyją nam zdrowe
i pani nasza i mamy
I woźna, kucharka, przedszkolna lekarka
im wszystkim kwiaty rozdamy.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.
Oczywiście wszyscy chłopcy pamiętali o Dniu kobiet.
A dla przykładu tak to się odbywało w grupie „Słoneczek”.

 

Zwykły dzień (21 lutego 2014 )

Zimowa Akcja Dokarmiania Ptaków i Zwierząt (17 luty 2014)
Dokarmianie ptaków w trakcie zimy może uratować życie wielu zwierzętom. Nasi mali przedszkolacy bardzo chętnie wzięli udział w akcji dokarmiania ptaków. Dzieci na zajęciach poznały niektóre ich gatunki, wiedzą, co powinny jeść i chętnie przynosiły do przedszkola pokarm dla skrzydlatych przyjaciół. Również rodzice zaangażowali się w akcji, dostarczając  nowe karmniki.
Podczas dokarmiania ptaków dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele z nich  mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt. Przedszkolacy bardziej chętniej obserwowali zachowania ptaków – sprawiało im to wiele satysfakcji i radości, że mogą im pomóc przetrwać zimę.

Pieczenie ciasteczek (17 grudnia 2013)

17 grudnia 2013 r.  dzieci  z grupy I „Słoneczka”  podczas zajęć wykonały  ciasteczka z masy solnej. Każdy mógł wybrać kształt swoich ciasteczek mając do dyspozycji foremki: gwiazdki, serduszka, choinki oraz dzwonka. Maluchy aktywnie włączyły się w świąteczne przygotowania i zabrały się za wyrabianie  ciasteczek, które następnie pomalowały farbami i ozdobiły brokatami. Gotowe wyroby dzieci będą świetnym prezentem dla rodziców podczas spotkania świątecznego w przedszkolu.

 

 

Andrzejki (30 listopada 2013)

Dnia 29 listopada 2013 r. dzieci z grupy „Słoneczka” wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Na początku wysłuchały opowiadania o ludowej tradycji wróżenia w wigilię świętego Andrzeja. Gdy panie zatroszczyły się o nastrój tajemniczości i magii, a w powietrzu czuć było zapach topiących się świec, przedszkolacy zasiedli w kole oddając się zabawie.
Aby nadać moc czarom wypowiedziały magiczne zaklęcie:
„Andrzeju, Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać”.
Do przedszkola zawitała także Czarodziejka  Aneta  z  workiem pełnym pomysłów na zabawę Andrzejkową. Powitała przedszkolaki wierszem: „Wieczór Andrzejkowy”, a następnie dzieci brały udział w różnych zabawach andrzejkowych .
Dowiedziały się co je czeka w przyszłości i kim będą z wróżb: „Kolorowe karteczki”, ,,Cyfrowa wróżba”, „Kim będę” , „Zawody”,  „Tajemnicze pudełko”.  Poznały przyszłe imię wybranki i wybranka z „Magicznego Serca”. Ustawiały buciki aby zaspokoić ciekawość, które z nich pierwsze wkroczy w dorosłe życie. Bardzo dużo wrażeń dostarczyła dzieciom ostatnia wróżba – lanie wosku. Przy słowach: „Czary mary, wosku lanie, co ma się stać niech się stanie”, przedszkolaki kolejno podchodziły do krzesełka, na którym stała miska z wodą i z pomocą nauczycielki – lały wosk przez klucz.
W przerwach pomiędzy wróżbami tańczyły przy muzyce i bawiły się w „Taniec woogie boogie” „Kaczuszki” i „Taniec Krasnoludków”.
Wszystkie wróżby dzieci potraktowały z uśmiechem i żartem. Zabawa była udana.

 

 

Święto Pluszowego Misia (25 listopada 2013)

 

Robimy sałatkę owocową (4 listopada 2013)

Jesienne prace plastyczne (16 października 2013)

Wykonanie marchewek z kulek bibuły sprawiły dzieciom wiele radości.