Grupa 5-latków 2013/14

Piosenki i wiersze

Wycieczka do Farmy Iluzji ( 4 czerwca 2014 r.)

Z okazji Dnia Dziecka 5 – latki wybrały się na wycieczkę na „Farmę Iluzji”. Na chwilę przeniosły się do krainy czarów i magii. Czekały tam na nie takie atrakcje jak: kran w powietrzu, czarodziejski stół, krzywy dom, meble olbrzyma i wiele innych, a także odwiedziny u Kucyka Czarusia i jego przyjaciół.

Dzień Mamy i Taty ( 27 maja 2014 r.)

Dnia 27. 05. 2014 r. w grupie pięciolatków świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji odbył się występ artystyczny, na którym dzieci ubrane odświętnie i przebrane za mieszkańców łąki , pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. A wszystko to specjalnie dla swoich rodziców. Po występie pięciolatki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty oraz zaprosiły wszystkich na słodki poczęstunek. Cała uroczystość była bardzo udana i pełna humoru. Zarówno rodzice jak i dzieci byli zadowoleni i uśmiechnięci.

Opracowała: Katarzyna Grabarska

 

Wycieczka do Muzeum Regionalnego (21 maja 2014 r.)

Dnia  21.05.2014 r. 5 – latki  udały się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Siedlcach. Miały tam możliwość zapoznania się z eksponatami i wiedzą na temat historii miasta. Po lekcji muzealnej dzieci wyruszyły na spacer ulicami miasta podziwiając m.in. Kościół św. Stanisława, Pałac Ogińskich oraz Park Siedlecki.

Powitanie wiosny (21 marca 2014 r.)

Dnia 21 marca uroczyście powitaliśmy Wiosnę!!!  Pięciolatki wraz z sześciolatkami , klasami I – III oraz dziećmi ze świetlicy, powitały Wiosnę maszerując przez  Iganie z własnoręcznie wykonanymi Marzannami. Dzieci  tworzące barwny korowód, śpiewały piosenki o tematyce wiosennej oraz grały na samodzielnie wykonanych marakasach. Wszystkie dzieci były przepięknie ubrane w wiosenne kolory. Swoim strojem akcentowały nadejście upragnionej Wiosny.  Miały niezwykle uśmiechnięte buziaki, a wszystko to dzięki Pani Wiośnie.

Ważnym akcentem tego dnia było wyłonienie zwycięzców konkursu na „Najpiękniejszy strój wiosenny” oraz na „Najpiękniejszą Marzannę”. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkim upominkiem.

Opracowała: Katarzyna Grabarska

Dzień Babci i Dziadka (21 stycznia 2014)

21 stycznia 2014 r. w grupie 5 – latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały swoim babciom i dziadkom program artystyczny. Tuż po zakończeniu uroczystości wnuczęta wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek. Uroczystość była bardzo udana, dziadkowie zadowoleni i dumni ze swoich pociech.
Opracowała: Katarzyna Grabarska

Zajęcia  „Fizyka dla smyka” (18 listopada 2013)
18  listopada uczniowie grupy „5”b uczestniczyły w zajęciach „Fizyka dla smyka”. Dzieci dowiedziały się jak powstaje tęcza, przeprowadzały eksperymenty z mieszaniem kolorów, patrzyły przez peryskop i zakładały okulary dzięki którym mogły doświadczyć  jak widzi mucha i komar. Poznały również sekrety złudzenia optycznego i zobaczyły na czym polega magiczna skarbonka. Zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne dla wszystkich uczestników.

Opracowała: Katarzyna Grabarska

 

Wycieczka do Siedlec (8 listopada 2013)

8 listopada  wybraliśmy się na wycieczkę do Siedlec  na której, zwiedzaliśmy Bibliotekę Główną  oraz odwiedziliśmy cmentarz. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda czytelnia główna, czytelnia zbiorów specjalnych, zwiedzaliśmy magazyn. Widzieliśmy komputery i urządzenia które ułatwiają pracę osobom niedowidzącym i niewidomym. Podziwialiśmy największą, najmniejszą i najstarszą książkę w bibliotece oraz książki i albumy napisane alfabetem brajla.
Na cmentarzu zapaliliśmy znicze przy pomniku Dzieci Zamojszczyzny i  przy pomniku na cmentarzu wojskowym. Wycieczka była bardzo ciekawa i  pouczająca.

Opracowała: Katarzyna Grabarska

Spacer (4 listopada 2013)

Zabawy pięciolatków (18 listopada 2013)

Zajęcia plastyczne (18 listopada 2013)