Czterolatki w Przychodni Stomatologicznej „Dentica” w Siedlcach

http://przedszkole-noweiganie.pl/wp-content/uploads/2014/02/s-a.jpgCzterolatki w Przychodni Stomatologicznej „Dentica” w Siedlcach

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda. ząbek
Tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby, bo wiem dobrze o tym,
kto ich nie myje, ten ma kłopoty!”

Dlaczego należy regularnie odwiedzać stomatologa i jak prawidłowo dbać o ząbki dowiedziały się dzieci z grupy 4 – latków. A wszystko to za sprawą wizyty w Przychodni Stomatologicznej „Dentica” w Siedlcach, na którą wybrały się 30 stycznia. Głównym celem wyprawy było uświadomienie dzieciom, że dentysty nie trzeba się bać.
Pani stomatolog oprowadziła dzieci po swoim gabinecie i opowiedziała, do czego służy jego wyposażenie. Każdy mógł też usiąść na fotelu dentystycznym i poczuć się, jak na prawdziwej wizycie. Przedszkolaki dowiedziały się również, co to jest profilaktyka oraz higiena jamy ustnej. Teraz wiedzą już, jak dbać o ząbki, aby były zdrowe.
Pani doktor podkreślała też znaczenie wizyt kontrolnych w gabinecie dentystycznym.
Spotkanie ze stomatologiem zakończyło się miłym akcentem – każde dziecko dostało książeczkę o chorym ząbku. A pani doktor, w ramach podziękowania, otrzymała od nich rysunek, który samodzielnie wykonały.
Opracowała: Magdalena Kieszek

zobacz zdjęcia