Święto Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia od 2002 roku obchodzony jest 25 listopada. Został on ustanowiony w setną rocznicę wydarzenia, które zainspirowało powstanie pierwszego pluszowego niedźwiadka, z którym wiele wspólnego miał Theodore Roosevelt – 26 prezydent Stanów Zjednoczonych.
Tego dnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.   Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem i wzięło udział w zabawach przygotowanych specjalnie na tą okazje. Przedszkolaki oglądając bajki  odgadywały imiona występujących tam miśków. A nie było to łatwe zadanie. Następnie dzieci ze swoimi misiami bawiły się na misiowej dyskotece. Na zakończenie  odbył się „miodowy konkurs”. Chętne przedszkolaki miały za zadanie zjeść miodek z zamkniętymi oczami, w jak najkrótszym czasie. Dzień Pluszowego Misia upłynął nam na wesołej i szalonej zabawie!
Do zobaczenia Misiu za rok !!!
Opracowała: Magdalena Sobieszek