Wycieczka do Zwierzyńca „Eurostruś”

Wycieczka do Zwierzyńca „Eurostruś”

Dnia 25 maja przedszkolaki z grupy „Motylki” wybrały się na wycieczkę do Zwierzyńca „Eurostruś” w Borzychach koło Węgrowa. Dzieci poznały wiele ciekawych zwierząt, obserwowały ich zachowania, karmiły, głaskały a nawet z nimi rozmawiały… Przedszkolaki zobaczyły między innymi afrykańskie strusie, indyki, perliczki, kury, koguty, kaczki, gęsi, gołębie, króliki. Na dzieci czekały również inne ciekawe atrakcje. Każdy przedszkolak miał okazję usiąść na grzbiecie kucyka oraz przejechać się po zagrodzie. Ciekawym doświadczeniem była również przejażdżka wozem rolniczym na pobliską łąkę. Dzieci poznały także maszyny i urządzenia wykorzystywane dawniej w rolnictwie. Dużo radości sprawiło dzieciom samodzielne pieczenie kiełbasek. Wizyta w Zwierzyńcu była dla dzieci wyjątkowym przeżyciem. Słowa podziękowania kierujemy do właścicieli za serdeczne przyjęcie przedszkolaków.

Opracowały:
Marlena Wojdak, Katarzyna Grabarska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć